Dům Rudolfa Štecha (Stecha) v Plzni

Text dotazu

Prosím o sdělení, který z domů v Nerudově ulici nebo na jejím rohu (např. s Klatovskou) v Plzni vlastnil architekt Rudolf Štech (Stech) na konci 19. stol. Jedná se mi skutečně o dům v Nerudově ulici, nikoliv jeho vilu či jiný dům. Děkuji za laskavost.

Odpověď

Knihovny pracují pouze s publikovanými zdroji, v jenom z nich, stati:
SVOBODA, Emanuel. Mikoláš Aleš a architekt Rudolf Stech. In ALEŠ, Mikoláš. Plzeňská sgrafita. Plzeň : Učitelská rada, 1932, s. 101-135. je uvedeno, že Stech si postavil: "dům č.p. 969 na rohu ul. Nerudovy a Třídy českých legionářů". K tomu jen dodávám, že č.or. je 2, adresa Nerudova ul. 2, dům je zdoben Alšovými sgrafity Přemysl, Karel IV a Žižka (Nerudova ul.) a Rudolf II., Königsmark a Vzkříšení (nyní Klatovská třída, dříve Třída českých legionářů).