Duha Dvouprstého Billyho

Text dotazu

Dobrý den, v knihovně jsem narazil na knihu Duha dvoupstého Billyho z nakladatelství Svoboda z roku 1987.Měl hlavní hrdina skutečně dva prsty,nebo šlo o přezdívku? Díky

Odpověď

Dobrý den, pokud knihu otevřete, dočtete se hned na první straně románu, že Dvouprstý Billy měl opravdu pouze dva prsty, a to na pravé noze. Tento fakt se promítl do jeho přezdívky. Přečíst si příhodu, jak Billy o prsty přišel, a celou knihu Duha Dvouprstého Billyho je ovšem již pouze na Vás.