Dublin Core

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych přiřadil jednomu literárnímu časopisu, jehož čísla archivuji (na archive.org) správná metadata.
Časopis se skládá z jednotlivých článků, ty mají své názvy a autory, pak by bylo rovněž dobré zmínit ilustrátorku jako autora.
Jak toto správně zapsat do metadat? Kam například zapsat názvy jednotlivých článků?

Odpověď

Dobrý den,

po konzultaci Vašeho dotazu s kolegy z Webarchivu, Knihovnického oddělení a Oddělení periodik Vám zasíláme odpověď.

Dle vyjádření kolegů jsou všechny potřebné základní informace o tom, jak a kam zapsat metadata o článku, uvedeny v heslu Dublin Core internetové encyklopedie Wikipedia:  http://cs.wikipedia.org/wiki/Dublin_Core

Při zápisu metadat pravděpodobně využijete standardní sadu elementů DC (title pro titul, creator pro autora, contributor pro ilustrátora) a ke článku je zapíšete formou meta tagů do hlavičky HTML např. <meta name="DC.title" content="Název stránky" />

Bez znalosti Vašich stránek Vám bohužel nejsme schopni poradit více. V případě doplňujících dotazů k danému tématu se můžete obrátit přímo na pana Jaroslava Kvasnicu (vedoucí Oddělení archivace webu): jaroslav.kvasnica@nkp.cz