DSC metoda

Text dotazu

chtěla bych Vás požádat o pomoc při hledání podrobnějších informací o principu zkušební metody DSC.

Odpověď

Zasíláme Vám citace některých informačních pramenů dostupných v naší knihovně.

elektronické zdroje
VANÍČEK, Jiří. Metody termické analýzy : 4, Diferenční termická analýza (DTA) a diferenční scanovací kalorimetrie (DSC) [online]. Liberec : TÚ, [2006]. [cit. 5. srpna 2007]. Dostupné na World Wide Web: http//:www.ft.vslib.cz/depart/ktm/files/20060106/prednaska5.pdf
princip, výpočty a grafy

články
SVOBODA, Václav. Výparná tepla a DSC/TGA kalorimetrie. Chemické listy, 1993, roč. 87, č. 7, s. 518-520. - sig. 35A434
NITSCHKE, Thomas, ŠMAHLÍK, Josef. Využití DSC v oblasti termosetů. Plasty a kaučuk, 1991, roč. 36, č. 11, s. 328-329. - sig. 36A138

stati
ČERNOŠKOVÁ, Eva, HOLUBOVÁ, Jana, VEČEŘA, Miroslav. DSC studium izotermní krystalizace sklovitého As2Se3. In Mezinárodní slovenský a český kalorimetrický seminář 1998. Ostrava : Ostravská univerzita, 1998, s. 9-12. - sig. 392A24846/98
BÁGÉLOVÁ, Jaroslava, ANTALÍK, Marián, VIGLAŠSKÝ, Viktor. DSC a TGGE štúdium proteínov. In Mezinárodní slovenský a český kalorimetrický seminář 1998. Ostrava : Ostravská univerzita, 1998, s. 31-32. - sig. 392A24846/98

Pokud byste měla zájem o další literaturu, nabízíme zhotovení rešerše, které lze objednat elektronicky prostřednictvím našich webových stránek.