Drony a ultrazvuk

Text dotazu

Dobry den,
mam vypracovat skolni prezentaci na tema "drony a ultrazvuk" a podat vedeckou odpoved na otazku "Proc mluvime o ultrazvuku v souvislosti s drony". Zatim se mi ale nepodarilo najit na internetu dostatek zdroju. Prosim vas o pomoc s jejich hledanim a o pripadne indice pro odpoved.

Odpověď

Dobrý den,

obávám se, že toto spíš dotaz technického rázu a v naší knihovně byste zdroje na toto téma nenašla. Ze základního vyhledávání na anglické wikipedii vyplývá, že by se mohlo jednat o "supersonic long-range reconnaissance drone." Po zadání termínů "UAV" (Unmanned aerial vehicle) a "ultrasonic" do vyhledávače bylo hodně odkazů o ultrasonických sonarech dronů. Bohužel, ze zadání vašeho tématu ani není příliš jasné o jaké drony nebo jaké využití ultrazvuku se jedná.

Doporučila bych vám zkusit vyhledat zdroje na internetu - většina jich pravděpodobně bude v angličtině. Fundovaněji by vám možná mohl odpovědět někdo z ČVUT nebo VUT nebo jiných technických škol.

Použité zdroje

Heslo "Unmanned aerial vehicle" na anglické Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Unmanned_aerial_vehicle