dovolená před r. 1989

Text dotazu

Dobrý den zajímalo by jak to bylo s dovolenými od doby nástupu Komunistů v ČR (konrétně za účasti odboru ROH), kolikrát za rok měl člověk možnost využít onu dovolenou, kde byla hlavní střediska a jak asi vypadal denní program. Za odpověď děkuji předem.

Odpověď

Dobrý den, odpověď na Váš dotaz by byla poměrně rozsáhlá, proto uvádíme přehled publikací, ve kterých potřebné informace naleznete:

1) 30 let rekreační péče ROH. Praha : Ústř. správa rekreační péče ROH, 1975. 51 s.
* rekreace ROH - dějiny - rok 1945-1975

2) VEVERKOVÁ, Hana [zprac.]. Závodní rekreace ROH. Praha: Práce, 1964. 194, [2] s. ; 8°.
Resumé: Příručka se soustřeďuje na podrobné osvětlení ekonomické a organizační stránky závodní rekreace. Menší pozornost věnuje kulturnímu a společenskému životu. Jedna z kapitol se zabývá hygienou, bezpečností a ochranou zdraví při práci v závodní zotavovně.

3) SEKEROVÁ, Drahomíra [zprac.]. Popisník zotavoven výběrové rekreace ROH. Praha : Práce, 1986. 240 s. : il. ; 20 cm + [mapa zotavoven ROH ; 54 x 34 cm].

4) NEUWIRTH, Michael. Poznávací a vzdělávací programy : met. pomůcka pro práci programových referentů zotavoven ROH. Praha : Sportpropag, 1987. 121 s. : obr. ; 20 cm.

5) Výběrová rekreace : Fakta a čísla. Praha : Ústř. správa rekreační péče ROH, 1977. 55, [1] s. ; 8°.

6) SEMÍNOVÁ, Hana. Odborová rekreace v Československu = Čechoslovakija - otdych po profsojuznoj putevke = Gewerkschaftserholung in der Tschechoslowakei = Trade Union Holiday in Czechoslovakia = Recreo sindical en ChecoslovaquiaLoisirs syndicaux en Tchécoslovaquie : [fot. publ.]. Praha : Práce, 1987. 205 s. : barev. fot. a obr. ; 30 cm.

Záznamy všech výše uvedených publikací naleznete v elektronickém katalogu NK ČR - báze NKC (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc), údaje o možnostech výpůjčky (nutný čtenářský průkaz NK ČR) pod ikonkou Exempláře. U některých dokumentů může být uvedena dostupnost pouze v Národním konzervačním fondu, který se běžně nepůjčuje, exempláře s možností prezenční výpůjčky do studovny je možné dohledat pomocí naskenovaných lístkových katalogů Katif (http://katif.nkp.cz), v Generálním katalogu II (záložka Katalogy) podle autora nebo názvu. V katalozích Katif není možné vyhledávat, pracují pouze v režimu prohlížení.