dotaz poslance na vládu (interpelace)

Text dotazu

Dobrý den, mohli byste mi prosim pomoct s touto otázkou? Dotaz poslance parlamentu, vznesený na vládu nebo ministra se žádostí o vysvětlení věci, se označuje jak? Dekuji.

Odpověď

Dobrý den, oficiální písemný dotaz (zpravidla protestní) poslance vrcholného zastupitelského sboru nebo jeho orgánu vznesený členu vlády ve věci působení vlády nebo určitého resortu se nazývá INTERPELACE.
* Akademický slovník cizích slov. Díl 1: A-K 1. vyd. Praha : Academia, 1995. ISBN 80-200-0523-4.

Pro vyhledávání cizích slov můžete využít i Slovník cizích slov ABZ na internetu: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/.