Dotaz na vydání románu P. Ryana Jak jsem vyhrál válku

dozvěděl jsem se, že román P. Ryana Jak jsem vyhrál válku (Naše vojsko, 1970) vycházel také na pokračování v časopisu Dikobraz. Prý někdy kolem roku 1976. Nevíte, prosím, přesnější údaj? Tedy v jakém ročníku, popřípadě konkrétních číslech, vycházel?
Předem Vám velmi děkuji za informaci.

román začal vycházet  v Dikobrazu od 3. čísla, ročníku 32, roku 1976, vycházel pravidelně v každém čísle po celý rok na straně 5 - 6. Poslední číslo Dikobrazu v roce 1976 vyšlo 22.12.1976 a v jeho obsahu se objevila strana 97 - 98 románu. Dá se tedy předpokládat, že i během následujícího roku mohli čtenáři Dikobrazu sledovat osudy hrdinů P. Ryana, neboť román měl 242 stran.

Citace románu: RYAN, Patrick. Jak jsem vyhrál válku. Vyd. 1. Praha: Naše vojsko, 1970. 242 s. Máj; sv. 159.

Informace o vydaných dokumentech

26.09.2016 19:10