dotaz na knihu

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se dopátrala názvu a autora knihy, kterou jsem četla v sedmdesátých letech.
Jednalo se o sbírku povídek, kterou pravděpodobně napsala žena.
Jedna z povídek pojednávala o studentovi, který o prázdninách svede vesnickou dívku, dívka otěhotní, přijede za ní, mladík ji zabije, a pak se policistovi přizná dříve, než je objevena mrtvola.
V další povídce mladičká dívka otěhotní, porodí na školním záchodě. V té povídce hraje nějakou roli kůň.
To je všechno, co si o té knize pamatuji.

Odpověď

Dobrý den,

dohledávání knih pouze podle jejich přibližného obsahu je velmi složité. U knih povídek je toto hledání o to složitější, že obsahy jednotlivých povídek bývají pouze zřídkakdy rozepsány. Bohužel neexistují žádné databáze či rejstříky, které by vyhledávání podle obsahu umožňovaly či usnadňovaly. Při vyhledávání hraje tedy značnou roli štěstí a náhoda. Čím více informací o knize máme, tím je pravděpodobnější, že se nám knihu podaří dohledat.

Prozatím jsme byli v pátrání po uvedené knize neúspěšní. Pokusíme se však ještě jednou projít naše katalogy a nahlédnout do některých vybraných knih. O výsledu Vás budeme informovat.

Budeme rádi za každou další informaci, která Vás ke knize napadne.