Dotaz

Text dotazu

Dobrý den, omouvám se, že ruším. Chci se prosím Vás zeptat, jak se bude postupovat v poznámce pod čarou u tohoto díla (odkaz https://books.google.cz/boo[…]v=onepage&q&f=false). Konkrétně ze str. 86 chci použít nějakou parafrázi ve své práci, ovšem autor na této straně uvádí jiného autora v závorce. Chci se tedy prosím zeptat, jestli mám citovat jen tohoto autora - Seifert nebo uvést v poznámce pod čarou také autora uvedeného v závorce. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

pokud ve své práci hodláte odkazovat na autora nebo autory uvedené v závorce, je nutné ocitovat konkrétní dílo (resp. díla) autorů s uvedením citace.

Pokud budete citovat knihu Path To Inclusion, stačí odkázat pouze na příslušnou stránku, tj. s. 86. Tedy: SCHUCK, Peter, MÜNZ, Rained, eds. Path To Inclusion. New York: Berghahn Books, 1998, s. 86. ISBN 1-57181-091-9.

Použité zdroje

Světový katalog OCLC