dostupnost knih v ústřední půjčovně

Text dotazu

Dobrý den,

rád bych vás požádal o nápovědu - jak poznám, jestli kniha,kterou jsem si našel např. v katalogu Carmen jako dostupnou, je "na regále" nebo ve skladu ?

Odpověď

Dobrý den,

v Carmen i ve starém katalogu je dole pod záznamem v tabulce "lokace exemplářů" vždy uvedeno, ve které půjčovně se kniha nachází, pokud je kniha v ústřední půjčovně ve skladu, je v tabulce uvedeno "Ústřední půjčovna - sklad", pokud je volně na regálu v půjčovně, je tam napsané pouze "Ústřední půjčovna - dosp." Pokud je kniha ve skladu, stačí požádat obsluhu v půjčovně a ta Vám ji ze během 5-10 minut donese, sklad se nachází přímo v ústřední budově.