Dostupná tištěná média 1990-92 v Hradci Králové

Text dotazu

Prosim Vas,kde bych mohla sehnat soupis veškerého periodického tisku (a zvlášť také ragionálního periodic.tisku)v Hradci Králové v letech 1990-92 a v současnosti??Mnohokrat dekuji!

Odpověď

Dobrý den,

existují publikace s dvojím názvem - Přehled periodického tisku v České republice, a Úplný katalog periodického tisku vydávaného v ČR. Obě publikace zčásti pokrývají 90. léta. Záznamy o nich najdete v bázi-katalogu NKC
(http://sigma.nkp.cz/F/) (zadejte dotaz: katalog periodického tisku; přehled periodického tisku - do pole slova ze všech polí). Část těchto soupisů je k dispozici v Referenčním centrum NK ČR.
Další informace najdete v našem archivu: dotaz s názvem seznam periodického tisku, z 19. 10. 2005.
Návod k hledání v bázi NKC je třeba modifikovat:
- zvolit dílčí bázi Seriály (periodika) domácí provenience
- brát ohled na aktuální rok (tj. ještě 2006 - vzhledem k prodlevě katalogizace, na rok 2007 se zobrazí cca tři periodika zatím). tj. poslední dostupný rok: 2006 by měl dát aktuálně vycházející periodika
- regionální údaje lze získat pomocí kriteria místo vydání.
Pro region existuje soupis:
Soupis periodik východních Čech 1986 - 1990 / zprac. Marie Šimková. -- Hradec Králové : Státní vědecká knihovna, 1994. -- 149 s. ; 21 cm

Pokud jsme zjistili, je tento svazek poslední zpracovaný. Zkuste se ale ještě obrátit na Studijní a vědeckou knihovnu v Hradci Králové (http://www.svkhk.cz/).