Doporučení literatury

Text dotazu

Prosím doporučit literaturu k problematice Společenství vlastníkům jednotek a nový občanský zákoník. Praktické rady pro přechod SVJ do nového legislativního prostředí v roce 2014.

Odpověď

Dobrý den,

Nejaktuálnější informace k problematice získáte v následujících periodikách:

Praktický rádce pro společenství vlastníků jednotek: praktická příručka pro členy výboru a pověřené vlastníky SVJ, subjekty zabývající se správou SVJ, bytová družstva aj. Schödelbauerová, Pavla a kol. Praha: Dashöfer, C2008- . ISSN 1803-1595. (čtvrtletník) Praktický rádce pro SVJ: informace pro společenství vlastníků, bytová družstva a jejich členy. Praha: BMCO, 2013- . (vychází 3x ročně) Společenství vlastníků jednotek aktuálně: aktuální informace, tipy a praktická doporučení pro bezproblémové vedení společenství vlastniků jednotek. Praha: Verlag Dashöfer, [2006]- . ISSN 1801-7177. (měsíčník)

Pro pochopení celého tématu vcelku lze doporučit:

Kabelková, Eva. Bytové spoluvlastnictví v novém občanském zákoníku: komentář: [§ 1158-1222]. Vyd. 1. V Praze: C.H. Beck, 2013. xx, 340 s. Beckovy komentáře. ISBN 978-80-7400-444-5.

Okolo bytu: praktické informace pro bytová družstva a SVJ. Praha: Media Advice, [2012]- . ISSN 1805-7683.(odkaz na zmíněný časopis: http://www.mediaadvice.cz/portfolio/tisteny-casopis-okolo-bytu ) Účetnictví pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek od A do Z. Neplechová, Marta. Olomouc: ANAG, [2003]- . Účetnictví.

Společenství vlastníků jednotek aktuálně: aktuální informace, tipy a praktická doporučení pro bezproblémové vedení společenství vlastniků jednotek. Praha: Verlag Dashöfer, [2006]- . ISSN 1801-7177.

Kocourek, Jiří, Čermák, Jaroslav a Peštuka, Jaroslav. Společenství vlastníků jednotek 2012. Praha: Golden Books, 2012. 553 s. ISBN 978-80-905075-4-8.

Informace staršího data:

Neplechová, Marta a Durec, Martin. Účetní a daňová problematika bytových družstev a společenství vlastníků jednotek od A do Z. 1. vyd. Olomouc: ANAG, C2011. 399 s. Účetnictví. ISBN 978-80-7263-686-0.

Kvítková, Adriana a kol. Vymáhání pohledávek za členem SVJ: tipy a příklady z praxe. Praha: Verlag Dashöfer, 2012. 39 s. ISBN 978-80-86897-64-6.

Čáp, Jiří. Vlastnictví bytů, správa domu a rozhodování ve společenství vlastníků. Praha: Wolters Kluwer Česká republika, 2011. 232 s. ISBN 978-80-7357-669-1.

Pokud by Vám výčet relevantních zdrojů nestačil, lze využít i následující internetové zdroje:

http://www.portalsvj.cz/

http://www.bytovadruzstva.cz/index.php4

http://www.spoluvlastnici.cz/Default.aspx

http://www.radce-pro-svj.cz/