Doporučená literatura

Text dotazu

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jakou byste mi doporučili literaturu v okruhu obecného
vzdělávání, vzdělávání rozovojevého v oblasti logiky a knihy okolo otázky
"Života a smrti"

Odpověď

Dobrý den,

při hledání vhodných informačních zdrojů můžete využít katalog Národní knihovny (https://aleph.nkp.cz/cze/nkc), databázi ANL: Články v českých novinách, časopisech a sbornících (https://aleph.nkp.cz/cze/anl), Souborný katalog ČR (https://aleph.nkp.cz/cze/skc), nebo také portál Knihovny.cz (https://www.knihovny.cz/).

Vzdělávání je velice široká oblast a k tomuto tématu existuje mnoho informačních zdrojů, tedy vhodnou literaturu si můžete vybrat podle tématu, které Vás konkrétně zajímá.

Můžete využít také katalog Národní pedagogické knihovny Komenského - http://www.npkk.cz/ .

Nebo také si můžete v archivu Ptejte se knihovny najít několik odpovědí z oblasti vzdělávání, zde najdete i literaturu. Když zadáte do políčka vyhledat slovo "vzdělávání", dostanete seznam odpovědí na toto téma.

Některé vybrané vyhledané zdroje:

Vzdělávání

* BEDNÁŘOVÁ, Jiřina. Počítání soba Boba. 3. díl, Cvičení pro rozvoj matematických schopností a logického myšlení pro děti od 5 do 7 let. Vyd. 1. Brno : Computer Press, 2007. 64 s. ISBN 978-80-251-1591-6.

* KOMÁREK, Jan. Konkrétní logika : skripta : obrana ducha a jazyka nejen českého před špatnými Aristotelovými žáky. 1. vyd. Praha : Jan Komárek ve spolupráci s nakl. Baronet, 2008. 202 s. ISBN 978-80-7384-115-7.

* LUKASOVÁ, Alena. Logika pro učitele I. Vyd. 1. Ostrava : Ostravská univerzita, 2003. 155 s. (Systém celoživotního vzdělávání Moravskoslezska) . ISBN 80-7042-856-2.

* NAGYOVÁ, Ingrid. Základy logiky. Vyd. 1. Ostrava : Ostravská univerzita, Pedagogická fakulta, 2005. 91 s. (Studijní opora pro kombinovaná studia) (Informační technologie ve vzdělávání) ISBN 80-7368-125-0.

Otázky života a smrti

* BROUK, Bohuslav. O pošetilosti života i smrti. Vyd. 1. Praha : Volvox Globator, 2009. 151 s. ISBN 978-80-7207-707-6.

* Člověk ve stínu svého konce. České Budějovice : Vysoká škola evropských a regionálních studií : Jihočeská pobočka České společnosti pro politické vědy, 2007. 330 s. ISBN 978-80-86708-34-8.

* Life, death & meaning : key philosophical readings on the big questions. Lanham, Md. : Rowman & Littlefield, c2004. 410 s. ISBN 0-7425-3368-9.

* ŘÍČAN, Pavel. Cesta životem : [psychologie životní cesty] : přepracované vydání. Vyd. 2. Praha : Portál, 2006, c2004. 390 s. ISBN 80-7367-124-7.

* SÍGL, Miroslav. Co víme o smrti. Vyd. 1. Praha : Epocha, 2006. 415 s. ISBN 80-87027-11-6.