domácí trest a bezdomovci

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli je bezdomovci možné uložit trest domácího vězení?

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že při ukládání (vybírání) trestu pro provinilého - forma domácího vězení, musí soud přihlédnout k jeho "zázemí". Z různých zpráv o bezdomovcích vyplývá, že jsou při odsouzení často rádi za pobyt v teple vězeňského zařízení, zvlášť v zimních měsících. S tímto dotazem se ale musíte obrátit na právní poradnu, protože my nejsme právníci, viz zadání dotazu http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu

Právní dotazy

Pokud máte nějaký dotaz z oblasti práva, nepotřebujete knihovníka, nýbrž právníka. Knihovny vám mohou podat informaci o existenci určitého právního předpisu, nicméně jeho výklad a aplikace na váš problém je vždy záležitostí právníka.