Dobrý den, prosím o pomoc pří hledání názvu písně podle části textu..

Dobrý večer, jsem ráda, že jsem našla vaší stránku a chtěla bych vás poprosit o pomoc při hledání názvu a textu písničky, kterou si pamatuji ještě z derství. Písnička pochází z období let cca 1970 - 1975, kdy se rozpadla kapela Greenhorns. Zpívala ji country kapela Rančeři a část textu, který si pamatuji je ....... měl jsem šest psú, šest věrných kamarádú.... příroda jim život dala, lidská ruka jim ho vzala....... měl jsem šesg psú, šest věrných kamarádú........... Tuto písničku hledám už velmi dlouho, ale zatím se mi ji nepodařilo nikde najít. Nejsem si jistá, či vúbec byla někdy nahraná........... Za vaší snahu a odpověď srdečně děkuji. ............

Stanislav Kolář ze skupiny Rančeři nám odpověděl, že si píseň s podobným textem bohužel nevybavuje. Není možné, že se jedná o (převzatou) píseň „Měl jsem šest psů“ od Jaroslava Mottla? (Hudba E. Fiala).  Jaroslav Mottl byl velkou osobností českého trampingu, složil desítky úspěšných písní a je považován za klasika tohoto hudebního žánru.

Hudba

04.09.2017 08:00

Anonym píše:
Neděle 12.11.2017 10:03
Dobrý den, hledám název toho to textu, nevím zda je to písníčka nebo nějaká báseň, ale nepodařilo se mi nic najít. text zni ...Jednou přijde čas, kdy dozní můj hlas. Nebude ti šeptat více, zhasne jako oheň svíce. Přetočí se poslední stránka, dohraje ohraná páska. Rozbije se psací stroj, odletí včelí roj. Kometa co proletí, nechá tvou duši v zajetí. S posledním polibkem našich rtů, rozpije se poslední přání naších snů
Čtvrtek 16.11.2017 15:49

velice se omlouváme, ale ani název písně ani autora se nám nepodařilo dohledat.