Dobrý den, prosím o pomoc pří hledání názvu písně podle části textu..

Text dotazu

Dobrý večer, jsem ráda, že jsem našla vaší stránku a chtěla bych vás poprosit o pomoc při hledání názvu a textu písničky, kterou si pamatuji ještě z derství. Písnička pochází z období let cca 1970 - 1975, kdy se rozpadla kapela Greenhorns. Zpívala ji country kapela Rančeři a část textu, který si pamatuji je ....... měl jsem šest psú, šest věrných kamarádú.... příroda jim život dala, lidská ruka jim ho vzala....... měl jsem šesg psú, šest věrných kamarádú........... Tuto písničku hledám už velmi dlouho, ale zatím se mi ji nepodařilo nikde najít. Nejsem si jistá, či vúbec byla někdy nahraná........... Za vaší snahu a odpověď srdečně děkuji. ............

Odpověď

Dobrý den,

Stanislav Kolář ze skupiny Rančeři nám odpověděl, že si píseň s podobným textem bohužel nevybavuje. Není možné, že se jedná o (převzatou) píseň „Měl jsem šest psů“ od Jaroslava Mottla? (Hudba E. Fiala).  Jaroslav Mottl byl velkou osobností českého trampingu, složil desítky úspěšných písní a je považován za klasika tohoto hudebního žánru.