Dobrý den, chci se zeptat jak je to s elektronickou podobou knih a s jejich případným půjčením ?

Text dotazu

Dobrý den,
nejsem z HK a je to pro mě poměrně daleko, ale potřebovala bych si vypůjčit nějaké materiály ohledně psychologie. Bohužel bydlím v malém městě a tuto možnost nemám, proto se chci zeptat jestli si u vás lze stáhnout za poplatek či něco podobného nějakou odbornou literaturu v elektronické podobě, nebo jestli umožňujete jen klasické půjčení knih?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

půjčování e-knih umožňujeme pouze registrovaným uživatelům. Roční registrační poplatek činí 150 Kč pro dospělé a 50 Kč pro studenty. Poté si můžete půjčovat e-knihy z domova bez nutnosti návštěvy knihovny.

E-knihy půjčujeme prostřednictvím platformy eReading. Knihy lze číst na čtečkách eReading (START2, START3, 4 Touch Light), na telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz. Knihy, které lze půjčit ve formě e-knihy, naleznete v katalogu Carmen. Jedná se o knihy, které mají vpravo zelenou ikonku Půjčit E-knihu. Nicméně Vás musím upozornit, že v odborné literatuře není prozatím dostatečný výběr.

Více informací o půjčování e-knih naleznete zde: http://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/sluzby/pujcovani-e-knih

Pokud studujete vysokou školu, doporučila bych Vám, aby jste se obrátila na její knihovnu, kde mají jiné databáze odborných e-knih, než máme zde ve veřejné knihovně.