diplomová práce

Text dotazu

Dobrý den, přemýšlím o tématu na diplomovou práci, kterou bych ráda zaměřila na knihovnictví a vše, co s ním souvisí. Byli byste tak laskavi a mohli mi poslat pár tipů na konkrétní názvy. Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den, poradit s tématem diplomové práce Vám musí Váš školitel či vedoucí práce, případně každá škola vypisuje témata, která jsou pro tuto práci vhodná.
Pokud studujete obory knihovnictví, informační věda nebo vědecké informace, tak určení tématu musí vycházet z Vašeho studijního zaměření, případně z předmětů, které Vás baví či zaujaly.
Pokud studujete jakýkoliv jiný obor a zaměření na knihovnictví (informační vědu atd.) má být jen nástrojem / prostředníkem / oborem ke srovnání atd., pak výběr tématu musí opět vycházet především z Vašeho studijního oboru. Nelze bez jakékoliv specifikace ani doporučit vhodnou literaturu k oboru knihovnictví a informační vědy.

Jinak doporučujeme především využít Českou terminologickou databázi knihovnictví a informační vědy (TDKIV), která je volně dostupná na http://sigma.nkp.cz/F/, zde naleznete definice pojmů jako je informační společnost, databáze, katalogizace, souborný katalog atd.