Detska kniha - Zajicek Hrdina

Text dotazu

Dobry den, muj dotaz zni, jiz nekolik let shanim tuto detskou knihu z 50.let. Autora si jiz nepamatuji. Muzete mi poradit, kde bych ji mohl sehnat, jestli vubec?

Odpověď

Dobrý den,

v bázi NKC Národní knihovny ČR jsme nalezli záznam o uvedené knize:
napsal Josef Cígler Hronský (1896-1960),ze slovenského originálu Smelý zajko přeložil Jindřich Hilčr, ilustroval Jaroslav Vodrážka. Vydalo nakladatelství Mladé letá v Bratislavě v roce 1970. Pod signaturou 54 H 050712 je možné si knihu vypůjčit do studovny. Podmínkou výpůjčky je čtenářský průkaz (roční stojí 100,- Kč), knihovna je otevřena denně kromě neděle od 9 do 19 hodin.
Podrobnější informace naleznete na internetových stránkách Národní knihovny ČR http://www.nkp.cz, záložka Služby a Katalogy.