Délka uchovávání periodik v městských knihovnách

Text dotazu

Dobrý den, jak dlouho musí (místní) městské veřejné knihovny schovávat časopisy a noviny. Je na to nějaké doporučení či předpis?

Odpověď

Dobrý den,

místní (městské) knihovny pokud vím, nemají žádný oficiální předpis, kterým by se regulovala délka uchovávání periodik. Knihovny většinou vychází z toho jakou funkci plní a v jakém regionu a prostředí působí.
Jde-li např. o větší městskou knihovnu - uchovává periodika déle než malá obecní knihovna. Obecně mezi knihovnami platilo 5 let noviny (deníky MF Dnes apod.), časopisy dle uvážení a jejich hodnoty. Vliv má i možnost skladovacích prostor.

Ale ještě jednou zdůrazňuji, že to jakou dobu, a které časopisy knihovna archivuje, záleží na knihovně samotné.