Delaware, Mississippská nížina

Text dotazu

DOBRÝ DEN, MĚLA BYCH NA VÁS PROSÍM DOTAZ OHLEDNĚ ZEMĚPISU.CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT, ODKUD a KAM SE ROZKLÁDÁ DELAWAREMISISIPSKÁ NÍŽINA. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ a NA SHLEDANOU.

Odpověď

Dobrý den,

spojení Delawaremississippská nížina není možné, neboť stát Delaware leží v jiné části USA, než kterou protéká řeka Mississippi.

Delaware je stát ležící na atlantickém pobřeží. "Zaujímá území 5 300 km na poloostrově Delmarva, mezi zálivy Delawarským a Chesapeake; po Rhode Islandu je druhým nejmenším státem unie. První stálé osady Evropanů v Delaware vznikly v r. 1638. Delaware patří mezi 13 zakládajících států, které vytvořily Spojené státy americké."
( Všechno o Zemi : místopisný průvodce světem. 2.vyd. Praha : Reader's Digest Výběr, 2000. str.150.)
(Wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Delaware)

Mississippská nížina se rozkládá na jihu USA v povodí dolní Mississippi od soutoku s Ohiem. Původně se tak označoval mořský záliv zanesený říčními nánosy. (Geografický místopisný slovník světa. 1. vyd. Praha : Academia, 1993.) (mapy Mississippi: http://lib.utexas.edu/maps/mississippi.html).