dělat pomyšlení

Text dotazu

Dobrý den, velmi by mě zajímalo, co přesně znamená výraz "dělat někomu pomyšlení". Konkrétně zda jde pouze o svádění či přímo o akt. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

dělat pomyšlení znamená něco jako dělat, co mu na na očích vidí nebo-li plnit každičké jeho přání.

Zdroj: Slovník spisovného jazyka českého. Praha: Academia, 1989. D. 1 . A - G. S. 293.

Vysvětlení, které uvádíme, je v obecné rovině, pro všechny možné případy a situace a rozhodně to není myšleno pouze na Vámi uvedený případ. Zda by se to mohlo i na něj vztahovat, je na uvážení každého.