Dějiny Lucemburska

Text dotazu

Dobry den, nemohli byste mi prosim zjistit, od koho
se dostaly 3 svazky Bertholetovych Dejin Lucemburska (1743)do Moravské
zemské knihovny v Brně - kdo si je puvodne pořídil?

Odpověď

Dobry den,

podle provenience (razitko Lobkovicka knihovna) lze usuzovat, ze zminene

trojsvazkove dilo pochazi z prazske sekundogeniturni lobkovicke knihovny.

Byla zakoupena statem v roce 1928 pro UK v Praze, ktera z ni pak v

pozdejsich letech podelila UK v Brne a Bratislave. Do Brna se stare tisky

dostaly v letech 1941-1943.