Dějiny Krumpachu

Text dotazu

Dobrý den, prosím poraďte kde najdu historii Krumpachu. 1919-se Krumpach připojil k městu Zábřeh na mor. Píši rodinný rodokmen.

Odpověď

Zde jsou odkazy na články, které se Krumpachem zabývají:

Města, obce a místa očima kronikářů : Krumpach / Č. Höll.. --  4 il.
In: Týden na severu. -- Šumperk. -- Č. 9, (20040601), s. 8

(ris)
Oprava sýpky? Nejdřív z ní musí být památka / (ris). --  1 il.
In: Šumperský a jesenický deník. -- [České Budějovice]. -- ISSN 1801-9811. -- Č. 234 (20081004), s. 3

(red)
Zemřel znalec Welzlova života Ctibor Lolek / (red). --  1 il.
In: Moravský sever. -- [České Budějovice]. -- ISSN 1213-8207. -- Č. 20 (20030520), s. 3

Další záznamy naleznete v knize Bibliografie okresu Šumperk. Brno, 2002.

Jinak bych vám doporučila obrátit se na městský úřad v Zábřehu, nebo knihovnu tamtéž.
Dějiny této obce samostatně zatím nejsou.