dějiny a historie Hodonína

Text dotazu

Hledám knihu o historii města Hodonína - mezi lety 1650 -1850.

Odpověď

Dobrý den,

posílám několik dokumentů, které by vám mohly být užitečné, samozřejmě závisí na tom, pro jaký účel dokumenty potřebujete.

Použité zdroje

Plaček, Miroslav a kol. Hodonín: dějiny města do roku 1948. Vyd. 1. Hodonín: Město Hodonín, 2008. 559 s. ISBN 978-80-254-2100-0.
Hynek, Miloš -Hodonín. Miloš Hynek. In: Věstník Historicko-vlastivědného kroužku v Žarošicích 2000 č. 9 (2000), s. 94-97.
Havlík, Miroslav -Urbář panství Hodonín z roku 1600 I.. Miroslav Havlík. 1. vyd. Strážnice : Národní ústav lidové kultury, 2012. 258 s. ; 24 cm (Edice historických pramenů panství Hodonín) [Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy] ISBN:978-80-87261-79-8 (brož.)
Vlach, Jaroslav - Skládanková, Amálie - Štarha, Ivan - Kubíček, Jaromír. Bibliografie okresu Hodonín. Zprac. Jaroslav Vlach ; Fot. Aťa Skládanková ; Soupis novin a čas. zprac. Jaromír Kubíček ; Kapitolu o správním vývoji okresu Hodonín naps. Ivan Štarha. 1. vyd. Hodonín : Strážnice : Brno :; (Ostrava : Okresní knihovna ; Ústav lid. umění ; Státní vědecká knihovna : Muzejní a vlastivědná společnost, 1985; MTZ 21). 357 s. : [32] s. fot. [Jmenný, předmětový osobní a oborový rejstřík; Seznam excerpovaných čas. a novin; Ilustr. tit. list a předsádky]
Rucká, Galina -Hodonín - Národní třída.: Jedna ulice, desítky příběhů.... 1. část, Hessova ulice /. Galina Rucká. In: Jižní Morava : vlastivědný ča