databáze vydaných knih

Text dotazu

Chci se zeptat zda a případně kde je možné získat kompletní databázi knih vydaných v ČR.

Odpověď

Záleží také na tom, co přesně potřebujete. Zda 1) přehled knih vydaných v češtině vůbec, anebo 2) seznam titulů, které jsou momentálně na trhu.

1) Reprezentativní informace můžete najít v České národní bibliografii (http://sigma.nkp.cz/F/ - báze ČNB) - pro české knihy vůbec.
2) Databázi informací o vydaných titulech má na svých internetových stránkách Svaz českých knihkupců a nakladatelů (www.sckn.cz)- přímo k databázi se dostanete na adrese www.ceskeknihy.cz. Zde jsou uvedeny aktuálně vydávané knihy.

Roční výkazy neperiodických publikací najdete na internetových stránkách Národní knihovny www.nkp.cz - odkaz Služby - Pro vydavatele - Neperiodické publikace. Stránky obsahují přehledy z let 1993-2004; nejedná se o jmenný seznam jednotlivých titulů, ale o statistický výčet podle oborů.