čtení zahraničních periodik na webu MZK

Text dotazu

Dobrý den, nevím postup pro čtení německých periodik na webu knihovny. Můžete mne navést?

Odpověď

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Předpokládám, že Vás zajímá denní tisk a časopisy – dovolil bych si Vás tudíž navést na databází Library PressDisplay. Na tomto odkaze získáte více informací o tomto zdroji a najdete zde rovněž odkaz pro vstup do zdroje.

Na stránce také najdete náhledy aktuálních obálek periodik – stačí pak kliknout na kteroukoliv z nich a přenesete se do aktuálního vydání dané publikace. V tomto výběru najdete 3 významné německé novinové tituly, nicméně v databází je aktuálně přístupných další cca 220 titulů v němčině. Vyfiltrovat si je můžete pomocí menu v horní části obrazovky: Select Title / By Language. Databází můžete také přepnout do rozhraní v němčině – stačí kliknout na anglickou vlajku v pravém horním rohu.

Pokud se připojujete mimo budovu knihovny, tj. např. z domu, je potřeba se přihlásit pomoci Vašeho čtenářského konta. V knihovně pak můžete také vyzkoušet nové rozhraní databáze na adrese: www.pressreader.com.

Pokud byste potřeboval/a s přístupem do databáze dále poradit, neváhejte se na mne znovu obrátit.