čtení zahraničních periodik na webu MZK

Dobrý den, nevím postup pro čtení německých periodik na webu knihovny. Můžete mne navést?

děkuji za dotaz. Předpokládám, že Vás zajímá denní tisk a časopisy – dovolil bych si Vás tudíž navést na databází Library PressDisplay. Na tomto odkaze získáte více informací o tomto zdroji a najdete zde rovněž odkaz pro vstup do zdroje.

Na stránce také najdete náhledy aktuálních obálek periodik – stačí pak kliknout na kteroukoliv z nich a přenesete se do aktuálního vydání dané publikace. V tomto výběru najdete 3 významné německé novinové tituly, nicméně v databází je aktuálně přístupných další cca 220 titulů v němčině. Vyfiltrovat si je můžete pomocí menu v horní části obrazovky: Select Title / By Language. Databází můžete také přepnout do rozhraní v němčině – stačí kliknout na anglickou vlajku v pravém horním rohu.

Pokud se připojujete mimo budovu knihovny, tj. např. z domu, je potřeba se přihlásit pomoci Vašeho čtenářského konta. V knihovně pak můžete také vyzkoušet nové rozhraní databáze na adrese: www.pressreader.com.

Pokud byste potřeboval/a s přístupem do databáze dále poradit, neváhejte se na mne znovu obrátit.

Informace o knihovně

Brno-město