Čtenářský průkaz jako dárek

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné zařídit průkaz pro někoho jako dárek, aby dostal hotový průkaz jako překvapení. Nebo je nutné při registraci, aby byl dotyčný přítomný?
Děkuji za odpověď,
Ivan B.

Odpověď

Dobrý den,

zařídit průkazku bez osobní návštěvy budoucího nového čtenáře možné není. V naší knihovně ale můžete zakoupit dárkový poukaz, který následně Vámi obdarovaný majitel poukazu odevzdá při návštěvě knihovny paní knihovnici. Společně pak vyplní všechny potřebné údaje a pokud se jedná o čtenáře nad 15 let, neměl by doma zapomenout svůj občanský průkaz.