ČSN - půjčování

Text dotazu

Dobrý den, prosím o zaslání norem ČSN 22 0481,(třídící znak 22048) a normy ČSN 243319. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, je mi velmi líto, ale žádané normy Vám bohužel nemůžeme zaslat z důvodů:
1. tyto normy jsou v tištěné podobě
2. jsou půjčovány pouze prezenčně ve studovně Referenčního střediska
3. jejich kopírování je ošetřeno zákonem č.22/97 Sb.a podléhá přísným opatřením.

Pokub byste se chtěl seznámit s obsahem daných norem, musel byste navštívit buď Český normalizační institut nabo Státní technickou knihovnu (studovnu Referenčního střediska), kde Vám půjčí normy k nahlédnutí. V případě, že byste měl zájem o vyhotovení kopií, platí se tyto kopie podle platného ceníku ČSNI, který lze nalézt na internetových stránkách institutu (www.csni.cz). Cenu Vám sdělí též pracovnice Referenčního střediska (příp. ČSNI).
Jiná cesta, jak získat znění norem v naší knihovně, bohužel neexistuje.