ČR - integrace do EU, krajské volby, ústava

Text dotazu

Vážení kolegové,
obracím se na Vás s prosbou. Naše ètenáøka a brněnská studentka přišla s prosbou, zdali bych jí pomohla sehnat odbornou literaturu k tématům, které jí škola zadala.

Témata:
1. Historie Evropské integrace ČR a EU
2. Výsledky podzimních senátorských a krajských voleb + následná jednání
3. Význam funkce a historický vývoj Ústavy ČR
4. Vývoj a postavení státních orgánů v našich ústavách

Děkuji Vám za pomoc při vyhledávání.

Odpověď

Vážená kolegyně,
vaše prosba je v podstatě žádost o rešerši, což je již služba placená. Jde o velmi široce  postavený dotaz, v podstatě se jedná o čtyři tematické okruhy. Publikace můžete také po zadáni klíčových slov vyhledat v našem online katalogu na adrese: http://aleph.vkol.cz/.

Zde jen několik knih pro orientaci:

Signatura: 2-003.313
"Inovační procesy ve světě a jejich vliv na evropskou integraci (historie, realita, vize)" : I. virtuální konference 2005 : 15. prosince 2005, Kunovice, Česká republika : sborník / [kolektiv autorù].  -- 1. vyd.  -- Kunovice : Evropský polytechnický institut, 2005.  -- 228 s. ; 30 cm.  ISBN: 80-7314-075-6.

Signatura: 1-138.800
Evropská integrace a otázky českých dějin : XI. Letní škola historie : sborník textů a přednášek / [editor Jana Kohnová].   -- Praha : Porta linguarum, 1999.  -- 104 s. ; 21 cm.  -- (Texty pro další vzdělávání učitelů ; 4)  ISBN: 80-901833-6-0 (brož.)

Signatura: 1-178.707
Česká politika v Evropské unii : evropský integrační proces a zájmy České republiky /  Vit Dočkal (eds.) ... [et al.].  -- 1. vyd..   -- Brno : Masarykova univerzita, Mezinárodní politologický ústav, 2006.  -- 216 s. ; 23 cm.  -- (Sborníky ; sv. č. 29). ISBN: 80-210-4076-9.

Signatura: 1-188.440
Krajské volby v České republice / Pavel Šaradín (ed.).  -- 1. vyd..  -- Olomouc : Univerzita Palackého v Olomouci, 2006.  -- 259 s. : il., mapy ; 20 cm.  -- (Učebnice)
ISBN: 80-244-1555-0.

Signatura: 1-109.337
Gerloch, Aleš, 1955-
Ústavní systém České republiky : základy českého ústavního práva / Aleš Gerloch, Jiří Hřebejk, Vladimír Zoubek.  -- Vyd. 3., aktualiz. a dopl..   -- Praha : Prospektrum, 1999.  -- 519 s. : il., tab..  ISBN: 80-7175-077-8.

Signatura: 1-184.459
Politický systém českých zemí 1848-–1989 / Stanislav Balík ... [et al.].  -- 2. vyd..  -- Brno : Masarykova univerzita, Mezinárodní politologický ústav, 2007.  -- 180 s. ; 21 cm.  -- (Monografie ; sv. č. 9) . ISBN: 978-80-210-4250-6.