Corporate identity (firemní styl)

Text dotazu

Prosím o seznam knih s tematikou corporate
identity či firemní styl.

Odpověď

Corporate identity (firemní identita, firemní kultura) je strategicky

naplánovaná představa vycházející z podnikové filosofie, vize a

dlouhodobého podnikatelského cíle. Musí být stvrzována chováním firmy a

veškerou vnitřní i vnější komunikací.

Tvoří ji:

   Vize společnosti - určuje cíle, poslání a filosofii společnosti

   Logotyp (značka, logo, grafický symbol) je identifikátorem vaší

            společnosti, zboží nebo služby.

   Corporate communications (firemní komunikace) je vnější projev firemní

                             identity na trhu a ve společnosti.

   Corporate design (Jednotný vizuální styl) - vizuální forma

             komunikace

   Public relations (vztahy s veřejností) – forma prezentace

             společnosti na veřejnosti

   Advesting (reklama) – masová forma komunikace v médiích

   Internal communications (interní komunikace) - výměna

             informací mezi firmou a jejími pracovníky.

   Corporate product (firemní produkt) - kompletní podnikové portfólio

       společnosti

   Corporate culture (firemní kultura) - systém hodnot, způsobů chování

       a jednání spolupracovníků organizace.

   Corporate image (obraz podniku) Celkový obraz firmy, vnímaný jejím

       okolím.

   Přínosy:

       komplexnost a systémovost

       prezentace firemní originality, jedinečnosti a specifičnosti

       stabilita a dlouhodobé působení dovnitř i navenek

       integrita a ztotožnění se zaměstnanci a spolupracovníky

       prestiž

       urychluje a zefektivňuje veškerou komunikaci a propagaci firmy

Literatura:

Achterholt, Gertrud: Corporate Identity: in zehn Arbeitsschritten die

eigene Identität finden und umsetzen. Wiesbaden, Gabler, 1988.

Rowden, Mark: Identity: transforming performance through integrated

identity management. Aldershot: Gower, 2004.

Stejskalová, Dita: Strategie firemní komunikace. Praha, Management Press,

2008.

Firemní kultura: jedinci, skupiny, organizace a jejich chování. Brno,

Computerpress 2008.

Němec, Petr: Integrovaná komunikace korporací. Praha, Oeconomica, 2006.

Svoboda, Václav: Public relations moderně a účinně. Praha, Grada

Publishing, 2006.

Další literaturu můžete dohledat v katalogu knihovny na adrese

http://library.vse.cz. Pokud jste  studentkou školy můžete využít i

závěrečné práce, které v katalogu najdete a elektronické informační zdroje

dostupné na adrese http://www.econlib.cz/zdroje/, lze využít i další

zdroje, např. JIB  (Jednotná informační brána - http://www.jib.cz/) nebo

Souborný katalog ČR

(http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_soubkat_knihy.htm).