Colette

Text dotazu

http://search.mlp.cz/[…]/c_s_ol=query-eq:Lustig%2Bcoltte

Prosim pod vyse vlozenym odkazem jsou knihy z trilogie Arnosta Lustiga, Colette. Ovsem já tam čtu tři názvy, z čehož dva jsou rozdílné a v popisu je psáno, že je to závěr trilogie. Kde je tedy druhý díl? A který je třetí? Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

slovníky literatury přímo neuvádějí názvy jednotlivých částí trilogie, z různých zdrojů je ale zřejmé, že se trilogií myslí trojice novel Lea z Leeuwardenu, Colette, dívka z Antwerp a Tanga z Hamburku, které spojuje jedno téma. Podle popisu v bibliografické databázi, elektronickém katalogu NK ČR, báze NKC na www.nkp.cz , jsou  ale jednotlivé části popsány, viz níže

     Lustig, Arnošt, 1926-2011

     Lea z Leeuwardenu : židovská trilogie I / Arnošt Lustig. -- 3., pozměn. vyd.. -- Praha : Mladá fronta, 2005. -- 167 s. ; 21 cm

     ISBN 80-204-1261-1 (váz.)

      * Terezín (koncentrační tábor)

      * holocaust, 1939-1945

      * ženy a válka

      * české romány

     Signatury:* 54 H 248725

     Lustig, Arnošt, 1926-2011

     Tanga z Hamburku : židovská trilogie III / Arnošt Lustig. -- 3. pozměn. vyd.. -- Praha : Mladá fronta, 2006. -- 268 s. ; 21 cm

     ISBN 80-204-1263-8 (váz.)

      * Terezín (koncentrační tábor)

      * holocaust, 1939-1945

      * ženy a válka

      * české romány

     Signatury:* 54 H 259690

     Lustig, Arnošt, 1926-2011

     Tanga z Hamburku : židovská trilogie II / Arnošt Lustig. -- Vyd. 2., V nakl. Eminent 1.. -- Praha : Eminent, 2000. -- 252 s. ; 21 cm

     ISBN 80-7281-029-4 (váz.)

      * české romány

     Signatury:* 54 H 207925