Co znamená zkratka "MUStr."

Text dotazu

Jaký je význam zkratky MUStr. Je to nějaký titul?

Odpověď

Vysvětlení zkratky/titulu MUStr jsme nalezli na webové stránce „Velkomoravské Univerzity strécovsko-tetinské“  viz: http://www.streci-fms.cz/osvezivy_fenomen.php

Nejde o oficiální akademický titul, ale o žert.

Citujeme z odkazovaných webových stránek:

„Možná jste se už někdy setkali ve všednodenní praxi s titulární zkratkou MUStr. nebo MUTr. Obě vyjadřují, že jde o jedince, kteří jsou absolventy university strécovské a tetinské.

... absolventi a absolventky obdrží titul MUStr. (Moraviensis Universitatis Straec - Stréc University Moravské) potažmo MUTr.(Moraviensis Universitatis Tetina tetinarum - Tetina mezi tetinami University Moravské)."

Pro doplnění odpovědi ještě uvádíme výklad hesel ze Slovníku zkratek:

Mus D, Mus Doc., angl. Doctor of Music, doktor hudebních věd

Mus M, angl. Master of Music, magistr hudby

Mus B, Mus Bac., angl. Bachelor of Music, bakalář hudby

Pramen: Slovník zkratek. 1. vyd. Praha, Encyklopedický dům, 1994. ISBN 80-901647-1-4.