Co to znamená ''tolerantnost vůči šárce'' ?

Text dotazu

Co to znamená tolerantnost vůči šárce, která se vyskytuje u švestek ?

Odpověď

Tolerantní a rezistentní odrůdy

Pěstování rezistentních je v roce 2015 doporučeno v ČR v oblastech se silným výskytem šarky. Tedy v ČR polohy do 400 m n. m. s výjimkou jižní Moravy a jižních Čech.[8] Tolerantní odrůdy jsou významným zdrojem infekce, pokud jsou infikovány a proto nejsou doporučeny do oblastí se silným výskytem šarky.[1]

Použité zdroje

Wikipedie, volný internet
Naučný zemědělský slovník díl10, Ústav vědeckotechnických informací pro zemědělství, Praha, 1984, s. 481

Přílohy