Citování

Text dotazu

prosím chtěla bych vědět, jak správně citovat v textu obrázek. K mojí práci se hodí forma(příklad): Pramen: Bělohlávek, 2006 [4,s.564]. Ovšem problém je v tom, že nevím, jestli je tato forma správně, musí tam být ty hranaté závorky a co je v nich, ale nevím jistě, jestli tam patří i jméno a rok vydání.. Děkuji

Odpověď

Formu a strukturu citací upravuje česká technická norma ČSN ISO 690 a ČSN ISO 690-2.
Doporučuji Vám uvedenou normu prostudovat. Tuto ČSN Vám zpřístupní na vyžádání ve všeobecné studovně prezenční formou, z ČSN je zakázáno jakýmkoli způsobem pořizovat kopie (tj. i digitálním fotoaparátem)!

Výtah z normy s komentářem byl publikován touto formou:
BRATKOVÁ, Eva. Metody citování literatury a strukturování bibliografických záznamů podle mezinárodních norem ISO 690 a ISO 690-2 : metodický materiál pro autory vysokoškolských kvalifikačních prací [online]. Verze: 1.0. Praha : Asociace knihoven vysokých škol České republiky, Odborná komise pro otázky elektronického zpřístupňování vysokoškolských kvalifikačních prací, 2006-04-13 [cit. 9.5.2008]. Dostupné na WWW: <http://www.evskp.cz/SD/4c.pdf>.

Jakýkoli způsob citování, tedy i Vaše varianta předpokládá, že na konci textu budeme mít seznam citované literatury. Každý záznam z tohoto seznamu bude obsahovat veškeré dostupné údaje o tištěném, elektronickém i online dokumentu.