Citace zdrojů recenzí

Text dotazu

V semestrální práci jsem z vícero zdrojů získala názory různých autorů na danou problematiku. Tyto názory se často v něčem shodují a některé obsahují ještě dodatečné informace. Chtěla bych se tedy zeptat, zda mohu citace zdrojů, ze kterých jsem čerpala, uvést pouze na začátku kapitoly a nemusím je uvádět zvlášť u každé věty v textu. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

veškeré převzaté informace, které použijete ve své seminární práci, je potřeba řádně citovat.

Příklady, jak zmínit v textu např. odstavce názory / informace z více zdrojů, naleznete zde („Kde se v textu píše odkaz na použitý zdroj?“):

Jiné vhodné příklady najdete také na následující webové stránce:

Další rady a tipy k problematice citování: