Citace obrázků

Text dotazu

Dobrý den, ve své práci použiji obrázek, který jsem oscanovala z odborného časopisu. Pro své potřeby jsem obrázek rozpůlila a tu půlku dále upravila. Chtěla bych se zeptat, jak mám uvést zdroj?? Tedy jestli se stále i po těchto úpravách jedná o citaci?? Děkuji z odpověď

Odpověď

Dobrý den, určitě byste měla uvést citaci zdroje, ze kterého obrázek pochází. K citaci by měla být připojena poznámka, že obrázek byl dodatečně pozměněn. Při citaci obrázku z periodika se dodržují obecná pravidla pro citaci z periodika (odborného časopisu). Pokud by obrázek pocházel z jiného typu dokumentu, citace by se řídila pravidly pro citaci daného dokumentu. Případné specifikace je možné uvést v poznámce. Projekt Bibliografické citace: http://www.citace.com/index.php.