citace obrázku

Text dotazu

Dobrý den, prosím o informaci, kde naleznu instukci pro "citaci obrázku". Píši práci, kde mám uvést kromě citací z knih i nějaké obrázky a tabulky. Citaci z knih jsem si vyhledala v ČSN ISO, ale nemohu nalést normu pro obrázek, který uvedu v práci. Obrázek je z knihy, který uvedu v práci. Nevím si rady s označením v textu. Jinak údaje -citace z knih uvádím pod čarou na konci stránky. Normu , jak v textu s obrázkem,grafem... jsem nenašla. Označuje se pod čarou i původní číslování obrázku v uváděné knize?

Odpověď

Dobrý den, při citaci obrázku se držte obecných pravidel pro citaci monografie, části monografie, příspěvku v monografii, atd. podle toho, jakého druhu dokumentu je konkrétní obázek součástí. Případné specifikace můžete uvést v poznámce.