citace e-mailové komunikace

Text dotazu

Dobrý den,
vím, že se už někdo ptal na to, jak v práci správně citovat úryvky či parafráze z emailové komunikace, ale bylo to v roce 2010. Od té doby došlo ke změně platné citační normy. Proto bych se ráda zeptala jakým způsobem mohu citovat nyní? V jakém formátu použít v seznamu "literatury"? nebo pouze v poznámce pod čarou?

Odpověď

Dobrý den,
Odpověď na Váš dotaz jsme získali na následujícím odkazu: http://e.citace.com/wp-content/uploads/2012/06/Metodicky_material_2.pdf
e-mail:

Jméno odesílatele.Název zprávy [nosič](typ písma: kurzíva). Message to: příjemce zprávy. Datum odeslání [datum citování]. Poznámky.

Příklad:

VOPRŠÁLEK, Gustav. Prasátka jdou na svatbu (kurzívou) [elektronická pošta]. Message to: e.citace@gmail.com. 21. února 2012 12:53 [cit. 2012-08-03]. Osobní komunikace

Jedná se o publikaci: ŘEHŮŘKOVÁ, Markéta a Vanda GŘEŠÁKOVÁ. Bibliografické odkazy a citace
informačních zdrojů: Interpretace aktualizované normy ČSN ISO 690 platné od 1. dubna 2011. Brno: e:citace, 2012.