citace Bílá kniha 1995

Text dotazu

Dobrý den,
nedaří se mi najít citaci či bibliografické údaje. K Bílé knize o vzdělávání z roku 1995. (Národní program o vzdělávání). Je možné tyto informace někde dohledat? Důležité je, aby to byla ta z roku 1995 a ne 2001.
Děkuji,

Odpověď

Dobrý den,

Bílou knihu o vzdělávání z roku 1995 se nám také nepodařilo dohledat. Jelikož Bílé knihy (soudě podle výsledků z katalogu) vydávají jednotlivá ministerstva, pokusili jsme se spojit nakladatele, tedy Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, s rokem vydání 1995 a získali jsme jediný výsledek, jež stoprocentně není bílou knihou, viz. NEŠPOR, Karel a CSÉMY, Ladislav. Alkohol, drogy a vaše děti: jak problémům předcházet, jak je včas rozpoznat, jak je zvládat. 3., rozš. vyd. Praha: Sportpropag, 1995. 160 s. ISBN 80-238-1809-0. (odkaz: http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000291941&local_base=CNB ). Hledali jsme tento dokument na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, leč opět bez pozitivní odezvy, viz.: http://www.msmt.cz/modules/search/index.php?plugin=3&query=b%C3%ADl%C3%A1+kniha&s%5Btype%5D=&s%5Bvalid_from_min%5D=01.01.1995&s%5Bvalid_from_max%5D=31.12.1995&s%5Bsort%5D=relevance&u%5Bv%5D=Hledat . Dokonce ani pokročilé vyhledávání na Googlu o Bílé knize z tohoto roku "neví" nic. Zkuste se proto obrátit přímo na Ministerstvo školství, kontakt: posta@msmt.cz .