Čím se zabývá logistik

Text dotazu

Prosím o vysvětlení,kdo to je logistik (ve firmě) a čím se zabývá.

Odpověď

Dobrý den,

Logistika (ženský rod, slovo z řečtiny)

je obor zaměřený na organizaci a koordinaci vzájemně závislých činností v úřadech, firmách, podnicích, armádě aj.: součástí logistiky v armádě je zásobování, doprava, zdravotní zajištění aj.; logistika v moderním pojetí se zabývá všemi aspekty oběhu zboží od výrobce ke spotřebiteli

Pramen: MARTINCOVÁ, Olga. Nová slova v češtině: slovník neologizmů, Vyd. 1. Praha: Academia, 1998. Str. 145, ISBN 80-200-0640-0

Logistik je odborník v logistice

Na tomto odkazu najdete srozumitelnou definici profese http://www.prace.cz/poradna/encyklopedie-profesi/l/logistik/

Encyklopedie profesí: Logistik

Popis pozice

Logistik zajišťuje činnost v optimalizaci materiálového toku ve výrobním procesu, v optimalizaci dopravy v dopravně-přepravním procesu a v optimalizaci skladovacích procesů. Navrhuje optimální způsob dopravy a dopravní prostředky, manipulační a mechanizační prostředky, stanovuje harmonogram nasazení a využití těchto prostředků. Ovlivňuje optimální paletizaci, unifikaci a kontejnerizaci v dopravním procesu a pro skladování. Navrhuje organizaci přísunu optimálního množství surovin, uspořádání výrobního procesu a spolupracuje při tvorbě plánu výroby. Zpracovává podklady pro cenové kalkulace a vede příslušnou dokumentaci a evidenci.

Minimální požadované vzdělání

Střední vzdělání s maturitní zkouškou