Chorvatsko, kultura

Text dotazu

Čím se vyznačuje chorvatská kultura?

Odpověď

Chorvatská kultura má základy v dlouhé historii, během níž vzniklo mnoho památek a měst, kde se narodily významné chorvatské osobnosti. V Chorvatsku se nachází šest míst patřících do Světového dědictví UNESCO a osm národních parků. Z Chorvatska pochází i dva nositelé Nobelovy ceny, četné množství vynálezců, objevitelů a dalších významných osobností. Patrně i první plnicí pera přišla z této země.
Chorvatsko má svoje místo i v historii odívání, vznikla zde například kravata. Země má bohatou uměleckou, literární i hudební tradici. Za zmínku také stojí velmi pestrá chorvatská kuchyně.
Více se o chorvatské kultuře můžete dovědět např. ze stránek internetové encyklopedie Wikipedia, http://en.wikipedia.org/wiki/Culture_of_Croatia nebo z publikace Ottova všeobecná encyklopedie, A-L. Praha: Ottovo nakladatelství, 2003. ISBN 80-7181-938, kde pod heslem "chorvatsko" naleznete základní informace o výtvarném umění, literatuře, hudbě nebo kinematografii.