Cestovní ruch

Text dotazu

Která ze zemí,ať už evropských či mimoevropských, se nejvíce v podmínkách pro cestovní ruch blíží České republice? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v databázi Západočeské univerzity v Plzni GIS se nacházejí materiály týkající se cestovního ruchu. Mimo jiné je zde uveřejněna tabulka s pořadím zemí podle počtu návštěvníků. V roce 1999 byla Česká republika, dle této tabulky, na 13. místě. 12. místo obsadilo Rusko, 14. a 15. místo pak Maďarsko a Portugalsko.
K článku je přiložena i bibliografie. Dá se předpokládat, že v těchto publikacích naleznete více informací k danému tématu.

Zdroj: http://gis.zcu.cz/studium/dbg2/Materialy/html/ch16.html