Cestopisy o Albánii

Text dotazu

Dobrý den. Chci si vyrobit film z naší dovolené z
Albánie ale bohužel v naší knihovně v Mimoni jsem nenalezl žádný materiál,
ze kterého bych mohl čerpat nějaké informace / cestopisy, kultura,dějiny
apod. / pro napsání komentáře,a jediný knižní průvodce je prý dost
nepřesný. Můžete mi , pokud je to možné ,něco doporučit a já bych formou
meziknihovní výpůjčky tyto knihy objednal u nás. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den,

bohuzel, literatury s aktualnimi udajemi na tema Albanie neni v cestine (ani obecne na uzemi CR) mnoho.
Nejpodrobnejsi informace najdete v nove vydane knize:

Hradecky, Pavel - Hladky, Ladislav: Dejiny Albanie. Praha: Nakladatelstvi Lidove Noviny, 2008

Dalsi historicke informace jsou obsazeny i v knize:

Hutchings, Raymond: Historical dictionary of Albania. Lanham : Scarecrow,

V cestine vysly dva pruvodce po Albanii:

Gloyer, Gillian: Albanie : turisticky pruvodce. Brno : Jota, 2005

Dvorak, Vilda: Albanie : turisticky a vlastivedny pruvodce. Brno: Kudrna,

Ve fondu Narodni knihovny se take nachazi pruvodce v anglictine:

White, Linda - Dawson, Peter - Dawson, Andrea: Albania : a guide and illustrated journal. Bucks : Bradt publications, 1996

Dale existuje jeste cestopisna kniha:

Houskova, Eva: Albanie neznama? Brno: Klub cestovatelu a romantiku - Kudrna,