Československá televize v roce 1980

chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká publikace, popř. článek, kde bych mohla najít, jací herci, moderátoři, zpěváci, redaktoři atd. vystupovali na obrazovkách Československé televize, konkrétně v roce 1980.

Děkuji Vám za pomoc.

zpracovat Váš dotaz v jakési úplnosti není vůbec jednoduché.  Domnívali jsme se, že budeme mít k dispozici nějakou ročenku ČT, výroční zprávu apod., ale bohužel nic takového z roku 1980 nemáme. Doporučujeme Vám proto projít historii na stránkách TV, zkusit oslovit i Českou televizi. Informace musíte hledat i v dobovém tisku, kde by mohly být informace o inscenacích, rozhovory s herci i moderátory, recenze programů. V té době vycházelo např. periodikum Československá televize, bohužel v NK ČR nyní není přístupna nebo Scéna; ta je v  digitální podobě v systému Kramerius na www.nkp.cz, Národní digitální knihovna, Kramerius, http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShowVolume.do?it=0&id=13187,  viz

Scéna : Čtrnáctideník pro otázky divadla, filmu, rozhlasu a televize

Nakl. údaje   Praha : Primus, 1976-1992

Popis (rozsah)   17 sv.

Digitalizovaný dokument

Roky / Sv.   1976-92

Číslo nár.bibl.   cnb000358120

ISSN   0139-5386

Vydáváno   Roč. 1, č. 1 (1976)-roč. 17, č. 6 (1992)

Souč. periodicita   1x za 2 týdny

Dále jako   Divadelní noviny, ISSN 1210-471X

Další korporace   Primus (nakladatelství)

Poznámka   Rozsah a rozměry pro registraci: 26x8 s., 297/420

Pův. registrace: F 5132

Resumé   Čtrnáctideník pro otázky divadla, filmu, rozhlasu, televize a videa.

Klíčová slova   * divadlo * film * rozhlas * televize * video

Forma, žánr   * odborné časopisy

Skupina Konspektu   792 - Divadlo. Divadelní představení

MDT   7.096/7

792

050

V digitální podobě v systému Kramerius je také Kino a Film a doba, které lze pročítat v Národní knihovně ČR.

Rozhovory a rozbory televizního vysílání probíhaly samozřejmě v různých periodikách napříč spektrem (deníky, Květy, Vlasta, periodika pro děti a mládež apod.). To ovšem ale znamená hledat přímo v tisku. Souhrnný článek nebo příspěvek jsme nenašli a nejspíš asi ani není.

Pokud by vás zajímalo i zázemí televize a televizní technika, kolem roku 1980 byly zprovozněny nově vystavěné Kavčí Hory a informace o tom lze získat v Kavčí Hory koncepce a výstavba televizního střediska Praha. Praha: Československá televize Výzkumný ústav rozhlasu a televize Odbor výzkumu programu ČST a diváků v ČSR, 1982. Signatura NK ČR 54 D 37061/ Část 3.

Divadlo, film, tanec

08.01.2014 09:27