česko-hebrejský a hebrejsko-český slovník

Text dotazu

Dobrý den, nemohu nikde zakoupit česko-hebrejský a hebrejsko-český slovník. Byl takový slovník někdy vydán a je někde v prodeji?
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

v bázi České národní bibliografie (viz.
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=cnb )jsou dostupné následující slovníky:

HELLER. Jan. Biblický slovník sedmi jazyků :
hebrejsko-řecko-latinsko-anglicko-německo-maďarsko-český = Vocabularium biblicum septem linguarum :hebraico-graeco-latino-anglico-germanico-hungarico-bohemicum = Biblical dictionary in seven languages :Hebrew-Greek-Latin-English-German-Hungarian-Czech. 4., rozš. vyd., (Ve Vyšehradu 1.). Praha : Vyšehrad, 2000. 368 s. ISBN 80-7021-388-4 (váz.) /nové vydání z r.2006-ISBN 80-7021-801-0 (váz.)

POLLAK-WEINER, Isidor. Hebrejsko-český slovník k Biblické čítance. Díl I, Pro nižší třídy středních škol. V Praze : Státní nakladatelství, 1921. 75 s.

PÍPAL, Blahoslav. Hebrejsko-český slovník k Starému zákonu. 1. vyd. Praha :Ústřední církevní nakl., 1965. 192 s.

Totéž, ale novější vydání:
PÍPAL, Blahoslav. Hebrejsko-český slovník ke Starému zákonu. Blahoslav Pípal. 3. vyd.. Praha : Kalich, 1997. 198 s. ISBN 80-7017-121-9 (brož.)

č. vydání tohoto slovníku nabízí internetové knihkupectví kosmas: www.kosmas.cz

KARBAN, František. První hebrejsko-český slovník. Seš. 1. Praha : nákl. vl., 1901. S. 1-32. ( poznámka v naskenovaném katalogu KATIFu http://katif.nkp.cz- neukončeno).

V Souborném katalogu ČR můžete navíc nalézt nalézt následující záznamy, viz.
http://sigma.nkp.cz/F/:

[KOLSKÝ, Tomáš]. Několik slov- : hebrejsko-český slovníček. Vyd. 1.. [Praha] : Česká unie židovské mládeže, [2006]. 16 s.

Kompletnější slovníky jsou cizojazyčné slovníky, přavážně anglicko-hebrejské, záznamy v Souborné katalogu ČR:
BALTSAN, Hayim. Webster's New World Hebrew dictionary : Hebrew/English, English/Hebrew. New York : Prentice-Hall, c1992. xxx, 827 s. ISBN 0-671-88991-5

LEVY, Ya´acov. Oxford english-hebrew, hebrew-english = Oksford ivri-angli, angli-ivri. [Tel-Aviv] : Kernerman : Lonnie Kahn, c1995. 600, 310 s. ISBN 965-307-027-4

TRABALKA, Valerian. Hebrejsko-slovenský slovník. 1. vyd.. Bratislava : Zing Print, 1996. 42, 400 s. ISBN 80-967704-0-3 (brož.)

Další publikace naleznete po zadání hesla "hebrejsko" do pole "Kombinace slov z různých údajů" v Souborném katalogu( http://sigma.nkp.cz/F/ ).

Přehled převážně internetových knihkupectví a antikvariátů, která nabízejí slovníky uvedené v bázi České národní bibliografie naleznete např. pomocí vyhledávače www.google.cz , zadejte např. "slovník hebrejsko".
Většina z těchto titulů je také dostupná v NK ČR. U publikací v Souborném katalogu ČR máte uvedenou i instituci, která má zmíněný dokument ve svém fondu.