Catherine Roux: Triangle Rouge

Text dotazu

Dobrý den,

hledám český překlad knihy francouzské spisovatelky Catherine Roux: Červený trojúhelník (Triangle Rouge, vydané v r. 1968). Kniha snad údajně měla být do češtiny přeložena Jiřinou Cvachoučkovou někdy v roce 1977. Zatím se mi ji však v českých knihovnách nepodařilo nalézt.
Předem Vám velmi děkuji za jakoukoliv pomoc.

Odpověď

Dobrý den,

ani nám se nepodařilo překlad knihy Catherine Roux - Lanier najít v souborném katalogu ani v jiných zdrojích. Následující odkaz nás nasměroval na cca 30ti stránkovou ukázku knihy v překladu Jiřiny Cvachoučkové; byla uveřejněna v revue Světová literatura č. 5  z roku 1972. (Sg. NK ČR SF II 10154/5)

Zda byla přeložena celá kniha nebo jen tento výbor (s. 186: "Vybrala a přeložila Jiřina Cvachoučková"), nemůžeme doložit.

http://theses.cz/id/0py9aw/downloadPraceContent_adipIdno_10041

Roux, Catherine Červený trojúhelník / Le Triangle rouge JCv 157­186

Červený trojúhelník (Le triangle rouge, 1968) – Catherine Roux, 72/5, str. 158-186

str. 157-186 Catherine Roux: Červený trojúhelník

- str. 157-158 J. C. píše o C. Roux

 - ukázku z autobiografie přel.: Jiřina Cvachoučková

Jiřina Cvachoučková překládá ukázku z autobiografie Červený trojúhelník Catherine

Rouxové...