Časopis Vlasta

Text dotazu

Prosím, sháním informace o týdeníku Vlasta z roku 1955, neznám přesné číslo, ale mělo by to být v období od června---až říjen.

Odpověď

Dle našeho lístkového katalogu, který je dostupný na adrese
http://katif.svkpl.cz/nris časopis Vlasta máme ve fondu až od roku 1985.
Titul v požadovaném roce 1955, roč. 9 mají knihovny:
Moravská zemská knihovna Brno, signatura 02653-0206.258 - pouze do studovny
Národní knihovna v Praze, signatura 54 B 2415 - pouze do studovny
Krajská vědecká knihovna Liberec, signatura PB 2583 - pouze do studovny
Vědecká knihovna Olomouc, signatura III 129.022 - pouze do studovny.

Pokud jste registrovanou čtenářkou naší knihovny, můžete vyzkoušet
meziknihovní službu. Tj. požádat v našem výpůjčním protokolu o
zprostředkování výpůjčky vázaného periodika z jedné z uvedených knihoven.
Jedná se o placenou službu. Většina knihoven ale vázaná periodika
prostřednictvím této služby nezasílá. Další možností by bylo žádat z
uvedených knihoven pouze kopii článku (opět prostřednictvím meziknihovní služby), ovšem za předpokladu, že budete mít přesnou citaci: tj. autor článku, název článku, název periodika, rok, ročník, číslo, strany od - do. Také se můžete obrátit přímo na uvedené knihovny s žádostí o rešerši, tj. vyhledání požadovaného článku a zaslání jeho kopie.