časopis Ozvěny

Text dotazu

Vážení,
obracím se na Vás s prosbou. Od žadatele z Fakulty restaurování, z kopie stránky v knížce, jsem si přesně opsala citaci, jejíž primární zdroj sháním:
Procházka, Z. Po stopách záhadného kameníka: In: časopis Ozvěny , 3/I, 1990.
Bohužel jsem byla v hledání neúspěšná. Narazila jsem na těšínský "časopis Ozvěny", ale ten to není. Vydává jej domov pro seniory v Těšíně - jejich ředitel mi odpověděl, že to není on. Při zadání hesla Ozvěny se mi v NKP-seriály zobrazí 46 odkazů, ale žádný se mi nezdá být "ten pravý".
Našla jsem dva, které by se tomu blížily, ale tam mi zase nesedí roky.
Zkusila jsem i ANL i JIB ale bezúspěšně. Poradíte mi?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
dle "Přehledu periodického tisku v ČR v roce 1990" vycházela v roce 1990 následující periodika s názvem "Ozvěny":
* Ozvěny :Informace o dění v obvodě Praha 4 (1x měsíčně, ABA 001)
* Ozvěny : Novinky Zemědělského družstva Plazy (nepravidelně (4 s.), ABA 001, KLG 001)
* Ozvěny : Týdeník okresu Frýdek - Místek (1 x týdně, OLA 001, ABA 001)
* Ozvěny Lanškrouna : Nezávislé soukromé noviny (ABA 001, HKA 001)
* Ozvěny Ondřejova, Třemblat a Turkovic (1 x měsíčně, ABA 001, KLG 001)
Většina z výše uvedených periodik je v Národní knihovně ČR pravděpodobně dostupná pouze v exempláři Národního konzervačního fondu. Dostupnost zmíněných periodik je nutné ověřit přímo v oddělení Národního konzervačního fondu - mají zde k dispozici lístkový katalog periodik NKF (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cdh_studovna.htm). V současné době je ovšem Studovna Národního konzervačního fondu uzavřena.
Prošli jsme periodika, která máme k dispozici v Klementinu (Ozvěny : Týdeník okresu Frýdek - Místek a Ozvěny Lanškrouna). Zdá se ovšem, že ani jedeno z uvedených periodik článek: Procházka, Z. Po stopách záhadného kameníka: In: Ozvěny, 3/1, 1990, neobsahuje.
Použité zdroje:
* Přehled periodického tisku v České republice v roce 1990. Praha : Národní knihovna, 1991. (3 sv.)