býložraví hadi

Text dotazu

Dobrý den,
prosím, existují býložraví hadi? Tedy tací, co se mohou živit jen rostlinou potravou?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

V Ottově slovníku naučném stojí :

Všichni hadi jsou dravci a živí se téměř všichni jen živočichy, po většině obratlovci, žáby a ryby polykají živé, ještěrky, ptáky a savce zpravidla dříve v závitech svého těla zardousí nebo ušknouce zabijí.

Použité zdroje

Ottův slovník naučný: illustrovaná encyklopaedie obecných vědomostí. [Praha]: Paseka, 1996-2003. 28 sv. ISBN 80-7203-007-8.